A végrehajtó hatósági átutalási végzést indított a bankszámlád ellen. Ilyen esetben a törvényben meghatározott mentes összeg feletti részt levonják a számládról és átutalják a végrehajtónak, mx 35 napon keresztül, amíg a végrehajtó által megjelölt összeg le nem telik. A számlaegyenleged összegének kialakulásáról kérdezd meg a bankodat, mert az egy hosszabb folyamat eredménye, és ők látják az adatokat is.
Szerző: Wimmer Éva
Szerző: Csongi
Üdvözlöm!
A helyzet: magánszemély felé tartozásom megfizetésére bíróság kötelezett. Fizetésemet jelenleg 50% gyermektartásdíj letiltása terheli. A bíróság ítélete alapján január 31-ig kellene megfizetnem a tartozást, a kamatokat és költségeket. A teljes összeg a folyószámlámra (a gyermektartás levonása után után) érkező pénz mintegy 15-szöröse, így azt a fenti határidőig megfizetni nem fogom tudni, ezért feltételezem, hogy végrehajtás fog ellenem indulni. Mennyi időn belül kell erre számítanom?
A folyószámlámon folyószámla hitelszerződésem van. Jól értem-e, hogy a folyószámlát nem zárolhatják? Azt olvastam, hogy ha a az egyenlegem egy napon sem haladja meg a 71250 Ft-ot, azt rajta kell hagyniuk a számlán. Amennyiben a munkahelyem által utalt fizetés ezt nem haladja meg ezt az összeget, azt fel tudom-e használni, vagy sem?
Ha most intézkedek, hogy a munkabéremet más számlájára utalják, annak milyen következményei lehetnek? Meg lehet-e ezt az intézkedést bírói úton támadni?
Milyen más jogcímen tilthatnak le további összeget a bankszámlámról?
Amennyiben sem jelentősebb értéket képviselő ingó, sem ingatlan vagyonom nincs, mik a kilátásaim?
Válaszát előre is köszönöm.
Szerző: Wimmer Éva
Szerző: Név
Köszönöm a gyors és pontos választ.
Amennyiben most (a bírósági ítéletet követően, de még a behajtás megindulása előtt) intézkedem arról, hogy a munkabérem egy bizonyos hányada más bankszámlájára kerüljön (élettársamnak jelzálog hitele van, eddig a saját számlámról utalással segítettem, e nélkül veszélybe kerül a lakhatásunk) , ez ellen a végrehajtó, vagy a végrehajtást kérő milyen jogi lépéseket tehet (beperelhet ismét, vagy követelheti, hogy a saját számlámra kerüljön a fizetésem) ?
A végrehajtásra kerülő tartozás elévül-e valaha, vagy az mindaddig fennáll, amíg a teljes összeg kiegyenlítésre nem kerül?
Meglehetősen nehéz anyagi helyzetben vagyunk, nem a tartozás megfizetését akarom megúszni, de a rezsi kifizetése után a két gyermekkel nagyon nehezen jövünk ki így is.
Köszönöm.
Szerző: Attila
Udvozlom. Sz.Attila vagyok. Edesanyamnak volt par szemelyi hitele mint sok mas embernek. A kerdesem az lenne, hogy van az, hogy majdnem az egesz fizeteset letiltjak? A 130000 nettobol, kap meg osszesen 26000Ft-ot. Legalis ez vagy menjen be egy ugyvedhez? Koszonom.
Szerző: servers
Kedves Éva!
A Bank inkasszózta a számlámat amire csak a családi pótlék megy, lenyúlhatják ezt, vagy jelezzem feléjük hogy ez a gyerekeim kajájára megy?
Szerző: Wimmer Éva
Senki nem mondhatja meg, hogy melyik bankszámlára kérd a fizetésed. (Elvileg a munkáltató sem…) A végrehajtási jog a végrehajtandó követeléssel együtt évül el. Az általános elévülési idő 5 év, de ezt az adott követelésre vonatkozó jogszabály felülírhatja. A jogosulttal (akinek tartozol) és később a végrehajtóval is felveheted a kapcsolatot és részletfizetést kérhetsz.
Szerző: Wimmer Éva
Szerző: Wimmer Éva
Szerző: servers
Köszönöm a gyors választ, gyorsan számoltam és a teljes összeget egyáltalán nem inkasszózhatták volna. Akkor most mi lehet még a hiba?
Szerző: Attila
Koszonom a valaszt. Ez tortent igen, 50% a munkaltato altal letiltott resz, most pedig a szamlajahoz nyultak hozza. Ilyenkor mi a megoldas, mert azert ez eleg szemet dolog, hogy mar tobb mint 80%-ot elvesznek az embertol. Van otthon bankszamlam, ha arra utaltatja a fizetest az megoldas? Koszonom.
Szerző: Kovács Gábor
Kedves Éva!
Azt szeretném megtudni, hogy alkalmi munkavállaló (egyszerűsített foglalkoztatott) nettó béréből érvényesítő-e bírósági, adóhatósági letiltás?
Ha igen mekkora összegben, milyen mértékben?
Válaszát előre is köszönöm.
Szerző: Wimmer Éva
Menj be a bankba egyeztetni. Lehet, hogy nem az volt a számla egyenlege, ahogy gondolod. A másik lehetőség, hogy hibázott a bank.
Szerző: Wimmer Éva
Elég igazságtalan igen, de törvényes. Olyan számlára kell kérnie a fizetését, ahol ő nem tulajdonos. Viszont ez esetben ki lesz szolgáltatva a számlatulajdonosnak. Mert így csak rendelkező lehet, amit a számlatulajdonos bármikor visszavonhat.
Szerző: Wimmer Éva
Mivel ez után a munkabér után személyi jövedelemadó-előleget nem fizetsz, nem letiltható. Egyébként nem lehetne kivitelezhető a letiltás a gyakorlatban sem.
Szerző: Joe
üdvözlöm!
azt szeretném meg kérdezni hogy az édesanyám nyugdíja 33978 ft.
özvegyi nyugdíja 39988 ft hogy ebből mennyi tudnak letiltani ill.
lehet-e özvegyi nyugellátásból tiltani? ilyen kevés összegből is? lehet-e kérvnyét benyújtani hogy súlyos inzulinos cukorbeteg napi 5x oltás és ez
plusszkiadás meg a havi “rezsi” költségek mellet
Szerző: Wimmer Éva
Szerző: Anna
Űdvőzlőm Éva ismét én vagyok Felkerestem a végrehajtó irodát és nagyon kedvesen elmagyarázta hogy mi van Ugyanakkor feloldotta a zárlatot és felvehettem a nyugdijamat Volt egy személyi hitelem és egy h.kártyám A tartozásról készitett részletfizetés megállapitást végrehajtási űgyben /nyomtatványt /Lenne egy kérésem ugy gondolom Őn nagyon tájékozodott a hitelekről Van egy társaság akinek a cimét megadnám mit tud rolluk Igérnek bárosoknak hitelt info@maxcredit.huMegkőszőnném mert én ugy hiszem báros nem kaphat hitelt KŐSZŐNŐM
Szerző: Wimmer Éva
Én nem bízom az ilyenekben. Vigyázni kell a fogyasztói csoportokkal is, sokszor ők is így hirdetik a nem is hitel “termékeiket”. Megnéztem a Maxcredit oldalát. Ők egy ügynökség, akik arra specializálódtak, hogy adósságrendező hiteleket folyósítsanak. De mögöttük is bankok állnak, és a bankokon belül is vannak ilyen lehetőségek ügynök nélkül is.
Szerző: Név
Először is köszönöm! Igazából nem menekülni akarunk, mert én azt vallom, a kölcsönt vissza kell fizetni bármi áron.
Viszont ez a hitel 2006-ban lett felvéve, és tudtommal nem lett fizetve soha. 2013. augusztusában jött az első értesítés, hogy fizetnie kell a férjemnek. Már ő szerepel a végrehajtási lapon, mint adós, a másik két fél pedig “egyetemleges felelőség esetén adóstárs”.
Nem úgy van, ha 5 évig nem szólítják fel a kezességre, akkor az elévül? Csak megoldást keresek!